Książki Dariusza Witowskiego od lat pomagają maturzystom

 Osoby chcące dostać się na kierunki studiów związane z medycyną muszą włożyć dużo pracy w naukę biologii, fizyki oraz chemii. Praktyka pokazuje, że to właśnie ten ostani przedmiot wymaga najwięcej uwagi. Uczeń korzystając jedynie z podręcznika i notatek z lekcji nie jest często w stanie rozwiązywać wszystkich zadań, z którymi się spotka. Na szczęście od lat istnieją książki autorstwa specjalisty, które tłumaczą wszelki zawiłe elementy materiału wymaganego na maturze rozszerzonej z Chemii. Dariusz Witoski, bo o nim tutaj mowa, kojarzony jest chyba przez każdego maturzystę, który miał styczność z egzaminem z chemii. Jego zbiory zadań z wyjaśnieniami są bardzo popularne- poleca je prawie każdy nauczyciel. Bogate doświadczenie oraz olbrzymia wiedza pozwala mu pomagać jak największej ilości uczniów.

Specjalista

Dariusz Witowski jest specjalistą w dziedzinie chemii. Jest wieloletnim nauczycielem szkolnym oraz akademickim. Występuje czynnie jako egzaminator OKE w Krakowie. Związany jest też z problematyką Matury jako egzaminu. Autor podręczników oraz opracowań. W swojej działalności dydaktycznej może pochwalić się olbrzymimi sukcesami, z których największymi są setki uczniów kształcących się dalej w ramach wybranych przez siebie kierunków.

Nie może być poddawane pod wątpliwość, że Dariusz Witowski jest wybitnym specjalistą, który jak nikt rozumie problemy egzaminu maturalnego z chemii. Przygotowane przez niego zadania odpowiadają pytaniom egzaminacyjnym nie tylko w zakresie obszerności materiału egzaminacyjnego, ale także formy pytań. Jako dydaktyk posiada wrodzoną łatwość w tłumaczeniu procesu rozwiązywania zadań, przez co uczeń może nauczyć się najwięcej.

Doskonałe opracowania

Rozgłos i szacunek wśród uczniów i nauczyciel Dariusz Witowski zyskał przede wszystkim dzięki książkom „Zbiór zadań wraz z odpowiedziami”. Zbiory zadań pogrupowane są w kilku tomach, dlatego też uczeń ma szansę przerobić naprawdę sporo materiału. Przy każdym zadaniu znajduje się komentarz. Oczywiście zalecane jest wcześniejsze samodzielne rozwiązanie zadania, ale jeżeli ktoś nie będzie umiał tego zrobić, bez problemu może uczyć się z komentarzy autora. 

Bardzo atrakcyjnym jest też fakt, że na maturach bardzo często pojawiają się zadania pochodzące właśnie ze zbiorów Witowskiego. To także jest doskonały powód, by zaufać autorowi. Uczniowie, którym spodoba się formuła książek, mogą sięgnąć także po opracowania z biologii, w których autor także się udziela. W razie, gdyby komuś było mało zadań, powinien zainteresować się innymi zbiorami zadań maturalnych, przykładowo tych, które wydane zostały przez wydawnictwo Nowa Era.